Polski producent cienkich drutów specjalistycznych

Oferta

O Firmie

Firma Wolco Sp. z o.o. kontynuuje działalność firmy Strongweld, która od 1984 roku zajmowała się produkcją elektrod spawalniczych, drutów i siatek dla budownictwa oraz przemysłu chmielarskiego i tytoniowego zatrudniając w pięciu zakładach ok. 600 osób. W 1992 roku przekształciliśmy firmę Strongweld w firmę Wolco Sp. z o.o., w tym okresie rozpoczęliśmy wdrażanie nowych technologii i uruchomiliśmy produkcję cienkich drutów specjalistycznych o wysokim stopniu przetworzenia.

Obecnie jesteśmy jedynym w Polsce producentem drutów stalowych do koletowania gwoździ (Ø 0,60 mm; Ø 0,63 mm; Ø 0,68 mm; Ø 0,70 mm; Ø 0,71 mm; Ø 0,75 mm; Ø 0,80 mm) oraz drutów mosiężnych do elektrodrążenia metali EDM (Ø 0,20 mm; Ø 0,25 mm). Produkujemy również druty stalowe pokrywane innymi metalami (Cu, Ni, Zn, Sn, Ag) w zakresie średnic Ø 0,30 mm - Ø 1,20 mm znajdujące zastosowanie m.in. przy produkcji siatek technicznych, szpilek, w przemyśle żarówkowym, zabawkowym, pamiątkarskim itp. Ponadto oferujemy druty mosiężne i miedziane w zakresie średnic Ø 0,15 mm - Ø 1,38 mm wykorzystywane m.in. do produkcji szczotek techniczncyh, w przemyśle elektrycznym itp.

Naszymi Klientami są zarówno duże korporacje jak i małe czy średnie przedsiębiorstwa.

Wolco Sp. z o.o. w trosce o spełnienie wymagań klientów oraz środowisko naturalne w celu spełnienia wymagań i ciągłego doskonalenia systemów zarządzania zgodnych z PN-EN ISO 9001:2015 oraz PN-EN ISO 14001:2015 zobowiązuje się do:

  • terminowej realizacji wyrobów i usług,
  • przestrzegania obowiązujących wymagań przepisów prawnych dotyczących naszej działalności oraz ochrony środowiska,
  • ustalenia celów i zadań środowiskowych
  • zapobieganiu zanieczyszczeniom, a jeśli to niemożliwe minimalizacja negatywnego oddziaływania na środowisko,
  • stałego unowocześniania wyposażenia technicznego

Firma zatrudnia specjalistów w dziedzinie produkcji i badania drutów ze stali i metali nieżelaznych. Posiadamy własne laboratorium badawcze. Za osiągnięcia w zakresie innowacyjności otrzymaliśmy wyróżnienia krajowe i zagraniczne. W 2012 roku otrzymaliśmy Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin 2012 w kategorii Innowacyjność.